Domů

Zeměplocha - Novinky 2018

duben

23. 04. 2018 - Audiokniha Soudné sestry Kategorie:

13. 5. 2018 si budete moci na Veletrhu knih 2018 poprvé zakoupit další audioknihu ze série o Zeměploše Soudné sestry. Tentokrát však audioknihu nevydává nakladatelství Talpress, ale společnost OneHotBook, která podle svých stránek vydala již desítky audioknih slavných autorů.

V rámci křtu této audioknihy na Světě knihy bude prozrazen celý koncept nadcházející série ÚŽASNÁ ZEMĚPLOCHA, v níž bude společnost OneHotBook pokračovat. Se sérií začali tam, kde s nahráváním skončilo nakladatelství Talpress, tedy Soudnými sestrami. Jednotlivé minisérie (Čarodějky, Hlídka, Smrť, Zuzanka, Tonička apod.) budou mít v rámci celé řady každá svého interpreta, který ji bude číst a Zeměplocha tak bude mít více různých hlasů. Samostatné díly pravděpodobně také dostanou vlastního interpreta a nebudou tak závislé na časových možnostech jen jediného člověka. Narátorkou pro Čarodějky je Zuzana Slavíková. Soudné sestry jsou již namluvené, takže se chystá natáčení Čarodějek na cestách, aby mohly vyjít na podzim 2018. Stráže! Stráže! jsou ve fázi zjišťování časových možností vyhlédnutých narátorů.

Oficiální anotace: Uprostřed Zeměplochy, placaté země putující vesmírem na zádech obrovské želvy, leží království Lancre, které je tak malé, že by ho kamenem přehodil. Přesto se o ně rozpoutal velký boj, jehož zápletka má leccos společného s hrou Macbeth z pera slovutného Šejkspíra. Nesmějí tudíž chybět ani tři čarodějky, jimž se hrůzovláda nového panovníka nezamlouvá. Nebo to celé připomíná spíš Hamleta? Nechybí tu totiž ani kočovná herecká společnost, duch zavražděného monarchy a jeho syn, který je možná příliš citlivý, aby vznesl svůj nárok na trůn… Ovšem Bábi Zlopočasná, Stařenka Oggová a Magráta Česneková už dohlédnou, aby všechno dopadlo tak, jak má.

STARŠÍ NOVINKY >>>