Domů

Zeměplocha - Novinky 2018

listopad

16. 11. 2018 - Nové audioknihy Stráže! Stráže! a Čarodějky na cestách Kategorie:

V listopadu vyšly od vydavatelství audioknih OneHotBook další dvě audioknihy ze světa Zeměplochy Stráže! Stráže! a Čarodějky na cestách. Toto vydavatelství vydalo v květnu audioknihu Soudné sestry, čímž přímo navázalo na práci překladatele Zeměplochy Jana Kantůrka, který namluvil prvních pět knih této série. Pokud jste znalci, tak jste si jistě všimli, že po Soudných sestrách by měly následovat Pyramidy, a že před Čarodějkami na cestách zůstalo mnoho nenamluvených knih. OneHotBook se totiž rozhodlo jít cestou sérií, takže začalo sérií o Čarodějkách (Soudné sestry, Čarodějky na cestách) a nyní také načalo sérii o Hlídce (Stráže! Stráže!). Další série, která je na řadě,  je série o Smrťovi, která začne románem Sekáč, neboť Morta už namluvil Jan Kantůrek. Tuto sérii si vezme na starost Jan Vondráček, herec Divadla v Dlouhé, který pro divadelní představení Maškaráda složil hudbu. Fanoušci Zeměplochy a audioknih se tak mají do budoucna na co těšit.

Výhodou toho, že se namluví nejprve jednotlivé série, je mimo jiné i to, že každá série bude mít svého vlastního narátora. Čarodějky na cestách tedy opět namluvila Zuzana Slavíková, a Stráže! Stráže! Jan Zadražil, který je sám fanouškem Zeměplochy, takže lze očekávat, že si s namluvením série o Hlídce dá velmi záležet.

Nahrávku Čarodějek na cestách v režii Jitky Škápíkové s pomrkáváním otevírá až epická skladba budující rozmáchlou velikost pomocí gradujících vrstev smyčců a vířivého bubnu, které však zdárně usměrňuje veselé remcání píšťalky, drobné cvrlikání citery či do velké melodie nezbedně vstupující triangl.

Hudební doprovod k audioknize Stráže! Stráže! v režii Hynka Pekárka je pohádkově hravý i úderný, svižně si dupe pod taktovou rozjetého virblu, kterému rozvážně sekunduje zvonobití; hlavní melodii v mollové tónině místy rozezvučí xylofon v harmonii se čtveráckým akordeonem, jinde již v durové souhře kličkuje splašená trubka, proháněná zběsilou rytmikou dřívek, zvonků a chrastítek.

Audioknihy vycházejí jako mp3 ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí za 339 Kč i jako 2CD mp3 za 359 Kč. Pouze na portálu Audiolibrix si však mohou členové předplatitelského klubu koupit audioknihu jen za 199 Kč.

Ukázky z audioknih si můžete poslechnout zde:

Čarodějky na cestách

Stráže! Stráže!

Přidejte se na OneHotBook Facebook, abyste nepropásli soutěže o pozoruhodné ceny ani novinky ze světa audioknih, literatury a čtení!

 

Zuzana Slavíková (* 1965)

Vystudovala herectví na brněnské JAMU, do roku 2007 byla členkou Mahenova divadla v Brně a poté získala angažmá v pražském Divadle pod Palmovkou, kde působí dodnes. V letech 2002–2005 uváděla televizní soutěž Nejslabší, máte padáka!, díky které se dostala do širšího povědomí. V současnosti hojně účinkuje v seriálech (Detektiv Martin Tomsa, Četnické humoresky, Ordinace v růžové zahradě, Přístav, Ulice), objevuje se ve filmech (Doktor od jezera hrochů, Teorie tygra), známá je díky práci v rozhlase i z dabingu. Je hlasem audioknižní řady pojednávající o čarodějkách ze série Úžasná Zeměplocha.

Jan Zadražil (* 1975)

Absolvent Státní konzervatoře v Praze působil v řadě pražských i mimopražských divadel (např. Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na Fidlovačce, F. X. Šaldy v Liberci, Pod Palmovkou, Jihočeské divadlo, Švandovo divadlo, Ta Fantastika) a dosud hostuje v dalších (Divadlo Company.cz, Veselé skoky, Husa na provázku, Divadlo v Řeznické, Divadlo Viola, Divadlo v Celetné…). Účinkoval v televizních filmech a seriálech (Zdivočelá země, Rodinná pouta / Velmi křehké vztahy, Přešlapy, Cesty domů, Místo zločinu: Plzeň, Ohnivý kuře, Specialisté) a také v celovečerních snímcích (Vy nám taky, šéfe, Proměny, Zemský ráj to napohled, Labyrint, Přijde letos Ježíšek?). Hraje též v kapele Moje řeč. Dále účinkuje v audioknihách vydavatelství OneHotBook: Atlas mraků (2013), Zmizelá (2014), Game (2015), Marťan (2016), Bylo nás pět (2016), Knihy džunglí (2017), TO (2017), Stará dáma vaří jed (2018).

 

STARŠÍ NOVINKY >>>