Domů

Zeměplocha - Novinky 2019

červenec

08. 07. 2019 - Úžasný Mauric celovečerním filmem Kategorie: Film

Ulysses Filmproduktion a Cantilever Media oznámili přípravu nového animovaného rodinného filmu Úžasný Mauric, založeného na jedné z knih Terryho Pratchetta z velice populární série o Zeměploše, jichž se prodalo více než 90 milionů po celém světě.

Scénář je napsán oceněným spisovatelem Terrym Rossiem, který napsal scénář k animovanému Aladdinovi z roku 1992, ale také se proslavil jako scénárista animované série o Shrekovi a hrané série Pirátů z Karibiku. Jednotlivé postavy navrhne Carter Goodrich, který designoval postavy ze skvělých animovaných filmů jako je Ratatouille, Croodsovi, Rebelka, Já, padouch, Hotel Transylvania nebo Coco. Režie se ujme Toby Genkel, který na svém kontě zatím nemá žádný trhák, tak snad svou šanci nepromarní.

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci jsou dětskou fantasy knížkou Terryho Pratchetta, kterou vydal Doubleday v roce 2011. Byl to v pořadí už 28. román v sérii o Zeměploše, ale první knížka napsaná pro děti. Dílo je živým a zábavným dobrodružstvím inspirovaným německou pohádkou o Krysaři z Hamelnu a parodií na lidové pohádky.

Terry Pratchett za knihu získal cenu Carnegie Medal, což je nejvyšší britské ocenění za dětskou literaturu. Navzdory mnoha dalším oceněním, čestným titulům a rytířství, které následovaly, Sir Terry Pratchett vždy zdůrazňoval, že toto bylo ocenění, na které byl nejvíce pyšný.

Rob Wilkins, výkonný producent a ředitel Narrativia, řekl: “V určitém okamžiku, koncem devadesátých let, jsem seděl u naleštěného baru v hotelu Palace San Francisco, kde jsem si vychutnával láhev místního piva s Terrym Pratchettem. Byl to dlouhý den a ani jeden z nás ještě nejedl a nezajímal nás ani baseballový zápas hrající hlasitě v televizi zavěšené nad námi. Oba jsme se však velmi zajímali o šestnáctimetrový obraz Maxfielda Parrishe s vyobrazením Krysaře z Hamelnu, visící nad barem již od roku 1909. “Umí malovat krásné nebe,“ řekl Terry. A ano, opravdu to tak bylo, ale zdálo se, že Terry ztratil o obraz zájem, tak jsem dopil pivo a objednal si další. Než mi ho přinesli, Terry už měl načrtnutý děj pro Úžasného Maurice a převyprávěním mi ho jako krátký film promítnul přímo do mozku. Byly to opravdu jen základní tahy, ale příběh tam byl a už měl vymyšlená jména – Zlomyslena Pochmurná, Koktejlová směs, Sardinka a – ke své velké radosti – Černý přeliv. To byl génius Terryho Pratchetta; všude viděl příběhy. A teď by byl potěšen návrhy postav Cartera Goodriche. Přenést tento příběh do života bylo pro Terryho tak důležité, že je mi moc líto, že neuvidí hotový film, ale týmy Ulysses Filmproduktion a Cantilever Media ctí jeho vizi a to mě moc těší“.

Tyto informace zveřejnila společnost Narrativia a zatím nebylo ani sděleno, kdy bychom se mohli prvního celovečerního animovaného filmu podle románu Terryho Pratchetta dočkat. Pro jeho fanoušky je však dobrá zpráva, že se snad už konečně dočkají filmu, který si budou moci užít v kině.

by Dalila a Hadati

STARŠÍ NOVINKY >>>