Domů

Zeměplocha - Novinky 2019

červenec

22. 07. 2019 - Fanfilm Trollí most Kategorie: Film

Starý barbar a jeho mluvící kůň se vydají na sebevražednou misi s cílem vybojovat bitvu s mostním trollem.

Trollí most je založen na zeměplošské povídce, původně uveřejněné ve sbírce After the King: Stories In Honour of J.R.R. Tolkien, a nyní také v povídkové sbírce Terryho Pratchetta A Blink of the Screen. V češtině pak povídka vyšla ve sbírce Divadlo krutosti.

Adaptace povídky do krátkého fanouškovského filmu se ujala australská společnost Snowgum Films. Ve filmu je kombinována práce živého herce a velmi propracované animace. Film byl dokončen v roce 2018 po 15 letech vývoje, kdy všichni zúčastnění pracovali zdarma a náklady byly hrazeny z crowdfundingové kampaně (něco jako je český Startovač).

Evropská premiéra snímku Trollí most se odehrála 27. května 2019 v Llanelli, ve Walesu, ve Velké Británii. Zúčastnilo se jí přibližně 350 fanoušků z celé země. Přítomni byli také Daniel Knight (režisér), herec Don Bridges (barbar Cohen) a animátoři Christian Bloch (animace mluvícího koně a trolla Slídy) a Anna Huber (animace trollky Beryl) ze Snowgum Films.

Na stránce http://www.trollbridge.film/ si můžete film předobjednat, ať už jako originál DVD či jen ve formě stažení, a také se např. zapsat do jeho titulků. Film bude k dispozici pouze lidem, kteří ho touto formou podpoří. Tato možnost má omezenou dobu, protože podle crowdfundigových pravidel by se měly DVD s tímto krátkometrážním filmem odeslat nejpozději do 1. listopadu 2019.

Vzhledem k tomu, že se jedná o crowdfundingový film, nebude k dispozici komerční DVD a film nebude ani uveden v televizi.

by Dalila a Hadati

STARŠÍ NOVINKY >>>