Domů

Zeměplocha - Novinky 2019

červenec

13. 07. 2019 - Petice za zrušení seriálu Dobrá znamení Kategorie: Film

Americká křesťanská skupina obvinila seriál Dobrá znamení (Good Omens) vydaný v koprodukci s Amazon Studios a BBC, že dělá z uctívání satanismu normální věc. Petici však zaslali špatné filmové společnosti.

Více než 20 000 křesťanů podepsalo petici volající po zrušení televizní minisérie Dobrá znamení, jejíž předlohou byla stejnojmenná kniha Terryho Pratchetta a Neila Gaimana z roku 1990. Vzniklou petici však zaslali Netflixu, přestože seriál byl zveřejněn na Amazon Prime.

Křesťanskému uskupení Návrat k řádu (Return to Order), které je odnoží americké Nadace Křesťanské civilizace (Foundation for a Christian Civilisation) se podle petice nelíbí, že tento seriál představuje ďábly a satanisty jako normální a dokonce i jako dobrotivé, a že se vysmívá božské moudrosti v následujících věcech:

  • Anděl a démon jsou dobří přátelé, a jsou bráni jako pozemští vyslanci Dobra a Zla.
  • Tato dvojice se snaží zastavit příchod Antikrista, protože jsou spokojení a moc se jim líbí na zemi mezi lidmi.
  • Bůh má hlas ženy.
  • Antikrist, který se postaví proti Božímu království, je zde vyobrazen jako normální dítě, které má zvláštní schopnosti a svůj úkol zničit svět ve skutečnosti nechce splnit.
  • Je zde skupina satanistických “sester”, které byly vybrány k tomu, aby přivítaly Antikrista.
  • Čtyři jezdci Apokalypsy, které Bůh vypustí, aby ztrestal hříšnou zemi, jsou zde zobrazeni jako jezdci na motorkách.

Neil Gaiman se k této petici vyjádřil na Twitteru: “Líbí se mi, že píšou Netflixu a pokouší se tak zrušit Dobrá znamení. To mluví za vše. To je tak dokonalé… Slíbíte mi, že jim to neřeknete?”

Vydavatelka a kritička sci-fi Cheryl Morganová pak na Twitteru uvedla: “Boží zázrak se již stal. Neprozraďte jim, že Ona již zázrak učinila vůči Amazonu.”

Podle zpráv na petici reagoval sám Netflix na Twitteru neméně vtipně, když přislíbil, že Good Omens tedy už “dělat” nebude. Na to pak ve stejném duchu reagoval Amazon tím, že pokud Netflix zruší seriál Good Omens, oni na oplátku zruší seriál Stranger Things (seriál v produkci Netflixu).

Zkrátka a dobře, Návrat k Řádu by si měl asi nejrpve ověřit informace, než začne do světa vypouštět takovéhle chaotické petice. A také to vypovídá něco o těch 20 000 podpisech lidí, kteří jsou ochotní podepsat cokoliv, aniž by si ověřili alespoň základní informace.

by Hadati

STARŠÍ NOVINKY >>>