Domů

Zeměplocha - Novinky 2019

září

19. 09. 2019 - Seriál o Noční hlídce Kategorie: Film

BBC Studios a společnost Narrativia, která se stará o filmová práva na dílo Terryho Pratchetta, oficiálně zveřejnili informaci, že od 30. září 2019 se začne v Jihoafrické republice natáčet osmidílný seriál o Noční hlídce. Podle našich zjištění by se mělo natáčet nejméně do léta 2020, takže první díl seriálu můžeme očekávat nejspíš až někdy na konci roku 2020. Vzhledem k tomu, že na tento seriál nedočkavě čekáme nejméně od roku 2014, protože se původně mělo začít natáčet už v roce 2015, další rok navíc už nehraje roli.

Kromě doby plánovaného natáčení bylo ještě zveřejněno obsazení několika významějších postav. Mnoho fanoušků určitě nadchne obsazení velitele Samuela Elánia, kterého si zahraje Richard Dormer, známý zejména svou rolí Berica Dondariona ze seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Ostatní představení herci jsou pro české diváky neznámí. Adam Hugill si zahraje Karotku Rudykopalsona, Jo Eaton-Kent trpaslici Pleskot Řiťku, Marama Corlett Anguu von Übberwald, Lara Rossi lady Sybilu Berankinovou a Sam Adewunmi sériového vraha Karcera.

Pokud bychom měli posoudit obsazení jen podle tváří, tak Elánius, Karotka a Angua jsou naprosto ideální představitelé. U Pleskot Řiťky jako trpaslice je trochu překvapivé, že v době, kdy se neustále řeší emancipace, ji bude hrát muž. Jeho jemné rysy však naznačují, že ani tady nebylo šlápnuto vedle. Karcer a Sybila pak byli obsazeni černošskými herci. U Karcera to ničemu nevadí, ale u Sybily, kterou má mnoho fanoušků zafixovanou jako obtloustlou bělošskou šlechtičnu, bude pro některé z nich těžší se s touto podobou srovnat. Důležitější než zjev je ale herecké umění, které podle našich informací Lara Rossi má na rozdávání.

Navíc, sám Terry Pratchett v Čarodějkách na cestách napsal: "Rasismus nepředstavoval na Zeměploše žádný problém, protože se všemi těmi trolly, trpaslíky a tak dále byl tvarismus mnohem zajímavější. Černí a bílí žili v dokonalé shodě a paktovali se proti zeleným." Takže nakonec, proč by nemohla Sybilu hrát černoška?

Daleko zajímavější je, že Sybilu hraje mladá herečka, takže to vypadá, že se nebude brát tolik ohled na to, že by měl být velitel Elánius jako člen Hlídky před důchodem. Podle obsazení postav je tedy pravděpodobné, že Hlídka bude už plně zajetá, protože Karcer se objevuje v sérii o Hlídce až později. Druhou možností je, že se seriál nebude držet knih, ale bude si z nich vybírat jen to zajímavé a sestavovat si vlastní příběh. Dále můžeme očekávat, že Karcer bude hlavní záporná postava celé první série tohoto seriálu.

Tohle vše jsou ale jen pouhé spekulace. Jen čas ukáže, jak moc (nebo málo) jsme se trefili.

by Hadati

 

STARŠÍ NOVINKY >>>