Domů

Zeměplocha - Novinky 2016

listopad

23. 11. 2016 - Nová zeměplošská hra Semafory v češtině Kategorie: Hra

Originální název: Clacks: A Discworld Board Game
Druh: Desková hra
Česká lokalizace: Ano
Věk: 8+
Počet hráčů: 1 - 4
Herní doba: 30 minut
Vydavatelství: REXhry
Rok vydání: 2016


Zeměplocha: Semafory je desková hra založena na „klikačích“, semaforovém poštovním systému – nejrychlejším (nemagickém) zpravodajském systému na Zeměploše – popsaném sirem Terrym Pratchettem v románu Zaslaná pošta.

Použitím semaforového systému záklopkových světel na vrcholu vysokých věží Velká semaforová linka způsobila na Zeměploše revoluci v komunikaci na velkou vzdálenost. Jejich síť věží pokrývá většinu Nepojmenovaného kontinentu, ale nyní staré poštovní služby vrací úder. Veden nedávno „dobrovolně“ ustanoveným vrchním poštmistrem Vlahošem von Rosretem Ankh-Morporský poštovní úřad vyzval operátory klikačů v závodě z Ankh-Morporku do Genovy.

Hraj proti svým přátelům a vydobij si titul Nejrychlejšího klikačského operátora na drátě, nebo hrajte společně jako tým, abyste vyhráli závod přes celou Zeměplochu a dokázali, že klikače přežijí.

Hra obsahuje pravidla pro verzi hráč proti hráči, pravidla pro kooperativní závod proti Poštovnímu úřadu a úvod do hry pro děti.

Zeměplocha - Novinky 2013

září

12. 09. 2013 - Desková hra Ankh-Morpork v češtině Kategorie: Hra

Desková hra Ankh-Morpork v češtině

O prázdninách společnost Rexhry vydala v češtině úžasnou zeměplošskou deskovou hru Ankh-Morpork. Hrací plán zobrazuje město Ankh-Morpork, které je rozdělené do dvanácti čtvrtí, mezi které patří například Stínov, Boží ostrov nebo ulice Koňské běhavky. Na začátku hry si hráči tajně (obdobně jako v karetní hře Bang!) vylosují kartu postavy, za kterou budou hrát. Každá vylosovaná postava má jiný cíl, po jehož splnění vyhrává. Můžete hrát za kapitána Elánia, lorda Vetinariho, jednoho z morporských lordů, Dračího krále heroldů nebo za Chrysoprase. Hra je určena pro 2 - 4 hráčů a obsahuje přes stovku karet se zeměplošskými názvy, které se neopakují, takže každá vytažená karta něčím nadchne, ať už je to pěkně a věrná kresba zeměplošské postavy nebo nadšení ze setkání s vaší oblíbenou postavou, ať už se jedná o Kolíka ASP, Knihovníka, člena hlídky nebo mága Neviditelné univerzity. Pro zeměplošského fanouška, který rád hraje deskové hry je tato hra jasnou volbou a vhodným dárkem k Vánocům.

Rexhry je fanouškovské vydavatelství, které vydává zejména hry, které baví je samotné. Vydavatelé mají podle svých slov rádi Zeměplochu a hry, a tato hra se jim moc líbila. Hra Ankh-Morpork se dá zakoupit ve všech obchodech specializovaných na deskové hry, přes internet nebo email. Toto vydavatelství nyní testuje další zeměplošskou hru Čarodějky, a podle jejich názoru je hra dobrá, takže je pravděpodobné, že do češtiny přeloží další zeměplošskou hru. Už se těšíme.

by Hadati

Zeměplocha - Novinky 2011

říjen

17. 10. 2011 - DESKOVÁ HRA STRÁŽE! STRÁŽE! Kategorie: Hra

Před nedávnem vyšla nová zeměplošská desková hra Guards! Guards! V ní se hráči stávají členy Městské hlídky, která má za úkol najít osm ztracených kouzel Neviditelné univerzity. Hráči se infiltrují do jednoho z městských cechů (třeba do cechu vrahů) a pobíhají po městě s úkolem dostat kouzla zpět. K tomu jim mohou pomoci i jednotliví pomocníci, za kterými se skrývají známé postavy města Ankh-Morpork.

Druhou deskovou hrou je Ankh - Morpork. Patricij lord Vetinari se záhadně ztratil a hráči představují frakce bojující o nadvládu nad městem. Každý z nich má tajné podmínky vítězství, a tak nikdy pořádně nevíte, kdo o co usiluje. Hra se odehrává na plánku Ankh - Morporku a na více než stovce kartiček se do hry dostanou spousty známých postaviček ze Zeměplochy, ať již jsou to mágové z Neviditelné univerzity nebo obyčejní obyvatelé tohoto neobyčejného města. Ankh Morpork má poměrně jednoduchá pravidla a je velmi pěkně zasazen do světa Zěměplochy.

Zdroj: http://www.planetaher.cz

Zeměplocha - Novinky 2007

srpen

15. 08. 2007 - MORDÝŘOVA SUDÁ Kategorie: Zeměplocha, Článek, Hra

mordýřova sudá Minulý týden skončil komix na pokračování Mort a my vám teď přinášíme další specialitu fansinu Cori Celesti. Tentokrát to jsou pravidla zeměplošské karetní hry, kterou si zahrála Bábi Zlopočasná v knize Čarodějky na cestách, když společně s Magrátou a Stařenkou putovala po řece Oldman do Genovy - karetní hry Mordýřova sudá. Karty samotné si už budete muset sehnat sami. Pravidla jsou však zajímavá a zábavná sama o sobě, takže si je přečtěte i v případě, že nemáte v plánu si karty shánět.

STARŠÍ NOVINKY >>>