Domů

Zeměplocha - Novinky 2018

březen

27. 03. 2018 - Rozloučení s Janem Kantůrkem Kategorie: Jan Kantůrek

S překladatelem Janem "Knihovníkem" Kantůrkem se můžete rozloučit ve čtvrtek 5. dubna ve Velké obřadní síni krematoria Strašnice, Praha 10.

Rodina uvítá neformální oblečení, zejména zeměplošské kostýmy, aby atmosféra nebyla příliš tíživá. Nikoho ale do ničeho nenutí, takže lze přijít v tom, v čem se budete cítit na pohřbu pohodlně.

Petr Čáp, předseda Klubu Terryho Pratchetta

22. 03. 2018 - Zemřel český překladatel Jan Kantůrek Kategorie: Jan KantůrekDne 21. března 2018 zemřel český překladatel Jan Kantůrek, který se proslavil zejména jako překladatel knih Terryho Pratchetta, za které dostal mnoho ocenění. To největší ocenění ale získal, když mu Terry Pratchett osobně sdělil, že je jedním z mála překladatelů, u kterých si je jistý kvalitním překladem jeho knih. V roce 1995 získal Cenu Karla Čapka za zásluhy ve sci-fi a fantasy literatuře.

Byl velmi oblíbeným hostem tzv. conů (od slova convention). Pravidelně každý rok se účastnil besed na Trpasliconu, kdy jeho účast vždy dokázala přilákat plný sál posluchačů. Letošní ročník, který se konal tento víkend (16. - 18. března), nenavštívil, a to z důvodu nemoci, která měla průběh běžné chřipky.

I přes svůj věk a zdravotní problémy byl i nadále aktivní, a jako čestný člen Klubu Terryho Pratchetta se účastnil s českými fanoušky TP mnoha akcí. Byl to nejen skvělý překladatel, ale hlavně náš přítel. Pro některé z nás byl i jako člen rodiny.

GNU Honza Kantůrek

Petr "Hadati" Čáp, předseda Klubu Terryho Pratchetta

Kantůrek na Trpasliconu

leden

29. 01. 2018 - Jan Kantůrek v Českých Budějovicích Kategorie: Akce, Jan Kantůrek

Zeměplocha - Novinky 2015

říjen

29. 10. 2015 - Jan Kantůrek v rekonvalescenci Kategorie: Jan Kantůrek

Ze sdělení Vlastimíra Talaše, nakladatele Talpressu:

Honza Kantůrek už je doma a odpočívá. Čeká ho ovšem dlouhá, několikaměsíční rehabilitace. Slíbil, že bude i nadále překládat. V současnosti má rozpracovaný titul Dodger a pak se těší na poslední Toničku. Přejeme mu ze srdce, ať se mu zdraví zlepšuje co nejrychleji to půjde.

22. 10. 2015 - Jan Kantůrek po operaci Kategorie: Jan Kantůrek

Překladatel Zeměplochy Jan Kantůrek byl toto pondělí přijat do nemocnice Na Homolce, aby se podrobil plánované neurochirurgické operaci. Nyní už má podle nakladatele Talpresu Vlastimíra Talaše po operaci. Zítra snad budeme o jeho zdravotním stavu vědět více. Klub Terryho Pratchetta a další příznivci Honzy Kantůrka mu do nemocnice zaslali mnoho pozdravů a přání brzkého uzdravení.

Zeměplocha - Novinky 2012

03. 10. 2012 - BESEDA JANA KANTŮRKA V POČÁTKÁCH Kategorie: Jan Kantůrek

Zeměplocha - Novinky 2010

květen

21. 05. 2010 - POZVÁNKA NA BESEDU JANA KANTŮRKA V KROMĚŘÍŽI Kategorie: Jan Kantůrek

Kroměřížská knihovna vás zve na besedu s Janek Kantůrkem, která se koná 26. května 2010 v 16:30 hodin v konferenčním sále knihovny Kroměříž.

Zeměplocha - Novinky 2009

04. 05. 2009 - Narozeniny Jana Kantůrka Kategorie: Zeměplocha, Jan Kantůrek

Stránky Discworld.cz a Klub Terryho Pratchetta přejí Janu Kantůrkovi vše nejlepší k jeho dnešním 61. narozeninám.

A přece kráčí!

Zeměplocha - Novinky 2008

04. 05. 2008 - 60. NAROZENINY JANA KANTŮRKA Kategorie: Jan Kantůrek

Stránky Discworld.cz a Fanklub Terryho Pratchetta přejí Janu Kantůrkovi vše nejlepší k jeho 60. narozeninám.

A přece kráčí!


Jan Kantůrek

Zeměplocha - Novinky 2006

únor

27. 02. 2006 - TRPASLICON 2006 Kategorie: CONy, Jan Kantůrek

10. - 12. února proběhl festival britského humoru, sci-fi a fantasy Trpaslicon 2006, jehož součástí byl také zeměplošský blok. Mezi návštěvníky měl veliký úspěch, zejména díky návštěvě překladatele Jana Kantůrka. Zde (*.doc) je můj report z této akce.

Další reportáže a fotky naleznete na stránkách www.cervenytrpaslik.cz.

STARŠÍ NOVINKY >>>