Domů

Zeměplocha - Novinky 2018

duben

20. 04. 2018 - Zvolení Rady Klubu Terryho Pratchetta Kategorie: Klub

17. března 2018 proběhla Členská schůze Klubu Terryho Pratchetta, při které byl za předsedu tohoto spolku na další dvouleté období zvolen Petr "Hadati" Čáp, společně se svou místopředsedkyní Danou "Dalilou" Linhartovou.

Do počtu pěti členů Rady Klubu Terryho Pratchetta byli dále zvoleni Michal "Ikshorm" Horáček, Věra "VeHaLi" Liptáková, Petr "Rausek" Rauner. Věra Liptáková byla určena za Hospodářku Klubu.

březen

27. 03. 2018 - Rozloučení s Janem Kantůrkem Kategorie: Jan Kantůrek

S překladatelem Janem "Knihovníkem" Kantůrkem se můžete rozloučit ve čtvrtek 5. dubna ve Velké obřadní síni krematoria Strašnice, Praha 10.

Rodina uvítá neformální oblečení, zejména zeměplošské kostýmy, aby atmosféra nebyla příliš tíživá. Nikoho ale do ničeho nenutí, takže lze přijít v tom, v čem se budete cítit na pohřbu pohodlně.

Petr Čáp, předseda Klubu Terryho Pratchetta

22. 03. 2018 - Zemřel český překladatel Jan Kantůrek Kategorie: Jan KantůrekDne 21. března 2018 zemřel český překladatel Jan Kantůrek, který se proslavil zejména jako překladatel knih Terryho Pratchetta, za které dostal mnoho ocenění. To největší ocenění ale získal, když mu Terry Pratchett osobně sdělil, že je jedním z mála překladatelů, u kterých si je jistý kvalitním překladem jeho knih. V roce 1995 získal Cenu Karla Čapka za zásluhy ve sci-fi a fantasy literatuře.

Byl velmi oblíbeným hostem tzv. conů (od slova convention). Pravidelně každý rok se účastnil besed na Trpasliconu, kdy jeho účast vždy dokázala přilákat plný sál posluchačů. Letošní ročník, který se konal tento víkend (16. - 18. března), nenavštívil, a to z důvodu nemoci, která měla průběh běžné chřipky.

I přes svůj věk a zdravotní problémy byl i nadále aktivní, a jako čestný člen Klubu Terryho Pratchetta se účastnil s českými fanoušky TP mnoha akcí. Byl to nejen skvělý překladatel, ale hlavně náš přítel. Pro některé z nás byl i jako člen rodiny.

GNU Honza Kantůrek

Petr "Hadati" Čáp, předseda Klubu Terryho Pratchetta

Kantůrek na Trpasliconu

únor

27. 02. 2018 - Motorka k poctě Terryho Pratchetta Kategorie: Akce

Od 1. března do 4. března 2018 bude v Praze na výstavišti v Holešovicích na výstavě Motocykl 2018 vystavena unikátní motorka BMW F800r, která je poctou Terrymu Pratchettovi - airbrush na motivy Zeměplochy. Vlastníkem motocyklu je Alena Kojzarová.
04. 02. 2018 - Pozvánka na Členskou schůzi Klubu Terryho Pratchetta Kategorie: Klub

Klubová rada si Vás dovoluje pozvat na Členskou schůzi Klubu Terryho Pratchetta, z. s., která se koná 17. března 2018 od 10:00 v rámci Trpasliconu 2018 v prostorách ZŠ Květnového vítězství (Květnového vítězství 1554, Praha 4).

V případě, že se nesejde dostatečný počet členů s právem hlasovat, vyhlašujeme náhradní termín Členské schůze na 10:30 hod. stejného dne a místa konání.

Řádní členové KTP mohou při koupi vstupenky na celou akci uplatnit slevu 100 Kč. V případě, že se chcete zúčastnit pouze Členské schůze, máte vstup na Trpaslicon na tuto dobu zdarma.

Program:
1. Úvod
2. Volba zapisovatele a volební komise
3. Schválení programu Členské schůze
4. Výroční zpráva o činnosti za rok 2017
5. Výroční zpráva o hospodaření za rok 2017
6. Výroční zpráva Kontrolní komise za rok 2017
7. Volba Předsedy KTP
8. Volba členů Kontrolní komise
9. Schválení Plánu činnosti na rok 2018
10. Schválení Rozpočtu na rok 2018
11. Adopce želvy sloní v Zoo Praha
12. Výroční ocenění za přínos klubu
13. Udělení čestného členství
14. Závěr

Členské schůze se mohou zúčastnit všichni členové Klubu Terryho Pratchetta (i nečlenové), ale hlasovat mohou pouze řádní členové, jejichž řádné členství trvá bez přerušení déle než jeden rok. Pokud tedy nechcete přijít o možnost podílet se aktivně na chodu Klubu, uhraďte svůj členský příspěvek nejpozději do 28. 2. 2018. Seznam členských čísel členů, kteří na Členské schůzi mohou hlasovat, bude aktualizován na diskusním fóru (přístupné pouze pro řádné členy).

Jak vyplývá ze 7. bodu programu Členské schůze, opět budeme volit Předsedu KTP. Kandidovat na tento post může každý zletilý člen s právem podílet se na vedení Sdružení (řádné členství trvající déle než jeden rok). Zájemci mohou do 25. února 2018 na e-mail klub@discworld.cz zaslat svou kandidaturu. Ta musí dle Hlavy 9 odstavce 4 Stanov obsahovat jméno a přezdívku kandidáta na Předsedu, jméno a přezdívku osoby, kterou kandidát navrhuje na Místopředsedu, a stručný volební program.

A přece kráčí!
Za Klubovou radu
Věra "VeHaLi" LIptáková, hospodářka KTP

leden

29. 01. 2018 - Jan Kantůrek v Českých Budějovicích Kategorie: Akce, Jan Kantůrek

Zeměplocha - Novinky 2017

prosinec

24. 12. 2017 - Veselé prasečnice Kategorie: Klub

Veselé Prasečnice a úspěšný vstup do roku Oprávněně se bránícího humra vám přeje Klub Terryho Pratchetta a stránky Discworld.cz.

listopad

16. 11. 2017 - Pozvánka na besedu s Janem Kantůrkem v Českých Budějovicích Kategorie: Akce

Z organizačních důvodů byla tato akce odložena na 31. 1. 2018!

Srdečně Vás zveme na besedu s překladatelem knih Terryho Pratchetta, panem Janem Kantůrkem, kterou pořádá Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích v rámci akce Noc divadel. Beseda se uskuteční v sobotu 18. 11. 2017 od 18:00 v Divadelní kavárně JD. Řeč bude nejen o Úžasné Zeměploše nebo dalších Pratchettových knihách, ale i o divadelních či filmových adaptacích a samozřejmě o nově vznikajícím muzikálu na základě knihy Zaslaná pošta. Večerem bude provázet herec a moderátor Jiří Untermüller za spoluúčasti hudebního skladatele Vojtěcha Adamčíka a paní Olgy Dolejší (kterou budějčáci mohou znát ze stylového sci-fi/fantasy knihkupectví Na konci vesmíru). Vstup je ZDARMA, těšíme se na Vás!

Vojtěch Adamčík, Jihočeské divadlo

říjen

13. 10. 2017 - 283. Smrťovo rozloučení s Bábi Kategorie: Stripy

STARŠÍ NOVINKY >>>