Domů

FAQ

Proč se přihlásit do Klubu Terryho Pratchetta?

Získáte tím spoustu výhod (slevy, klubové předměty, klubový mail – více zde), budete mít možnost se virtuálně i osobně setkávat s dalšími fanoušky, podílet se na klubových akcích a v neposlední řadě také můžete přispět na provoz stránek Discworld.cz a na aktivity klubu.

Jaký je rozdíl mezi registrovaným a řádným členstvím?

Registrovaný člen nic neplatí, ale také nemá takové množství výhod. Zaplacením ročního příspěvku 250 Kč se stanete řádným členem a získáte všechny výhody popsané zde (slevy, klubové předměty, klubový mail, atd.).

Proč mé členství musí schvalovat nějaká "rada"?

Občanské sdružení musí mít dle zákona řídící orgán, tedy Klubovu radu. A aby klub nebyl holubník, kam si může kdokoliv přiletět a kálet, musíme dodržovat nějaká pravidla. Samozřejmě, schválení členství je pouhá formalita, pokud jste zrovna nespáchali atentát na Terryho Pratchetta, neschválení vám nehrozí.

Kam a kdy mám zaplatit členský příspěvek?

Pro platby z České republiky posílejte peníze na účet 2500040681/2010, ze Slovenské republiky na účet 2500040681/8330 (pobočka na Slovensku). Jako variabilní symbol uveďte své členské číslo.

Kolik musím zaplatit, pokud nemám účet v ČR?

Na tuto otázku vám odpoví vaše banka. Pošlete tolik, aby klubu na účet došlo 250 Kč – pozor na poplatky a současný kurz cizí měny (např. eura).

Když se stanu pouze registrovaným členem a později si to rozmyslím, můžu se pak kdykoliv stát řádným členem?

Ano, můžete. Stačí k tomu jen zaplacení členského příspěvku.

Co je to za lidi? Kdo jsou zakládající členové Klubu Terryho Pratchetta?


Podrobnou odpověď na tuhle otázku se dozvíte v sekci Kontaktní údaje – zde. Setkat se s nimi můžete na klubových srazech, Trpasliconu a většině ostatních conů.

Kdo vlastně klub vede a jak to bude v budoucnu? Jak se můžu stát funkcionářem klubu?

V současné době klub řídí předseda zvolený na Členské schůzi a jím vybraní 4 členové Klubové rady: Místopředseda, Hospodíář a další 2 členové. Aby si Klubová rada nemohla dělat, co chce, na její činnost dohlíží tříčlenná Revizní komise, kterou také volí Členská schůze.

Jak se stanu Patricijem?

Nejprve musíte zaplatit členský příspěvek, a abyste měli právo volit a být voleni, musíte být členy Klubu déle než rok. Pak intrikujte, podplácejte a vůbec všelijak ovlivňujte řádné členy Klubu, aby vás volilo co nejvíce lidí.

Proč musím být v klubu rok a pak teprve můžu získat nějakou funkci?

Rok je důležitý z toho důvodu, že existuje spousta nadšených lidí, kterým nadšení vydrží jen pár měsíců. To, že je osoba ochotná zaplatit i za druhý rok členství, už pro klub znamená, že má také skutečný zájem o Klub a nebyl to pouze krátkodobý výstřelek.

Musím být v radě, aby mě lidi poslouchali?

Samozřejmě, že ne. Jsme demokratický klub a každý může mluvit, do čeho se mu zachce. Pokud bude někdo chtít jakkoliv pomáhat, může tak učinit i bez formální funkce a my budeme jen rádi.

Můžu přispět klubu více než jen 250 Kč?

Ano, samozřejmě. Budeme velmi potěšeni. Ovšem je potřeba poslat 250 Kč zvlášť a každou další částku navíc také zvlášť jako dar klubu.

Co když jsem byl/a členem starého Klubu přátel díla Terryho Pratchetta a jeho Zeměplochy?

Nic z toho nevyplývá, máte stejná práva a stejné šance jako kdokoliv jiný.

Proč musím klubu sdělovat svoje osobní údaje?

Adresu potřebujeme kvůli zasílání členských kartiček a jiných předmětů, datum narození kvůli ověření, jestli vám není méně než 15 let – v tom případě je potřeba zaslat přihlášku poštou spolu se souhlasem zákonných zástupců. No a také například z důvodu, kdy by se nám přihlásili dva fanoušci stejného jména, abychom je měli podle čeho odlišit.
S vašimi osobními údaji bude nakládáno podle příslušného zákona (tj. nebudeme je roztrubovat do světa na potkání).

Mohu si vybrat svoje členské číslo?

Nikolivěk. Číslo vám bude vygenerováno automaticky, ve chvíli, kdy se zaregistrujete.

Platím členství za kalendářní rok nebo od doby, kdy jsem zaplatil/a?

Platí se za kalendářní rok. Již 1. 10. však můžete zaplatit za nový rok a přitom mít členství platné už v současném roce. Např. když zaplatíte 5. 10. 2009, stáváte se řádným členem už od té doby, ale příspěvek je to na rok 2010. Vaše členství pak končí 28. 2. 2011 (pokud do té doby nezaplatíte příspěvek na další rok).

Kdy už budou nášivky/trička/hrníčky, atd.?

Sledujte fórum U Prokopnutého bubnu, kde se vše včas dozvíte.

Máte další otázky? Ptejte se na fóru U Prokopnutého bubnu!

O tomto článku můžete diskutovat ve fóru U Prokopnutého bubnu v sekci Články >>