Domů

Folklor Zeměplochy

Folklor Zeměplochy

Anglický název:   The Folklore of Discworld
Český název:   Folklor Zeměplochy
Autor:   Terry Pratchett, Jacqueline Simpson
Autor obálky:   Paul Kidby
Ilustrace:   Paul Kidby
Překladatel (čeština):   Jan Kantůrek
Počet stran:   440
ISBN orginálu:   978-0385611008
ISBN českého překladu:   978-80-7197-382-9
Cena:   299 Kč
Cena:   11.29 EUR (na Slovensku)
Rok vydání (UK):   08. září 2008
Rok vydání (CZ):   29. duben 2010
Vydal v originále:   Doubleday
Vydal v češtině:   Talpress
Ukázky


Anotace

Většina z nás stále ví, kdy je potřeba zaťukat na dřevo nebo zkřížit prsty, a ví také, co se stane, když princezna políbí žabáka nebo chlapec vytáhne meč z kamene. Naneštěstí, mnoho z této moudrosti začíná upadat v zapomnění. Mýty, legendy, pohádky; náš svět je utkán z příběhů, které si navzájem vyprávíme – o tom, odkud jsme přišli a jak jsme se tam dostali. Na Zeměploše je to stejné. Jenže bytosti, které jsou na Zemi pouze výplodem představivosti, jako upíři, trollové, čarodějky a možná i bohové, jsou zde skutečné, živé a mají se k plochému světu.

Ve „Folkloru Zeměplochy“ spojili síly Terry Pratchett a britská přední folkloristka Jacqueline Simpson, aby nám poskytli dosti neuctivý, ale zato názorný pohled na žijící mýty a tradice, které jsou připomínány, oslavovány a láskyplně pošpiňovány v jedinečně nápaditém vesmíru Zeměplochy.


Další podobné knihy

Čaroprávnost Soudné sestry Čarodějky na cestách Dámy a pánové Maškaráda Carpe Jugulum Čaroprávnost, Mort Sekáč, Čarodějky na cestách Malí bohové, Dámy a pánové


 << Zpět