Domů

Národ

Národ

Anglický název:   Nation
Český název:   Národ
Autor:   Terry Pratchett
Autor obálky:   Jonny Duddle
Překladatel (čeština):   Jan Kantůrek
Počet stran:   352
ISBN orginálu:   978-0385613705
ISBN českého překladu:   978-80-7197-375-1
Cena:   259 Kč
Cena:   9.69 EUR (na Slovensku)
Rok vydání (UK):   09. září 2008
Rok vydání (CZ):   19. červen 2009
Vydal v originále:   Doubleday
Vydal v češtině:   TALPRESS, spol. s r. o.
Ukázky


Anotace

Mau je posledním žijícím příslušníkem svého národa. Vše, co znal a miloval, bylo spláchnuto velkou vlnou do oceánu, a on tak zůstal na ostrově zcela sám. Alespoň si to myslí, dokud nenarazí na přízračnou dívku, která nemá prsty na nohou a je oblečena do podivných krajkovaných kalhot. Má ptáka, který se podobá ptákům, co žijí na ostrově, a podává mu hůlku, která šlehá oheň.
Dafné, přeživší ze ztroskotané lodi Sladká Judy, okamžitě lituje pokusu zastřelit domorodého chlapce. Díky bohům, byl prach příliš vlhký a ze zbraně tak vyšlehla jen jiskra. Je přesvědčená, že její otec, vzdálený příbuzný královské rodiny, ji najde a zachrání ji. V tomto okamžiku se ale zdá, že jí společnost bude dělat jen tento chlapec a prostořeký lodní papoušek. Dlouho však sami nezůstanou. Další přeživší přicházejí do vybudovaného ostrovního útočiště. Začnou si říkat Národ. A pak se tu také objeví nájezdníci, krvežízniví vzbouřenci ze Sladké Judy.
Mau a Dafné začínají společně objevovat některé zajímavé stránky života, včetně toho, jak podojit prase nebo proč je dobré plivat do piva. Začnou vytvářet nový Národ.


Další podobné knihy

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Svobodnej národ Klobouk s oblohou Zimoděj Kdepak je má kravička? The Illustrated Wee Free Men


 << Zpět