Domů

Magický prazdroj, Soudné sestry

Magický prazdroj, Soudné sestry

Anglický název:   Sourcery, Wyrd Sisters
Český název:   Magický prazdroj, Soudné sestry
Autor:   Terry Pratchett
Ilustrace:   Paul Kidby
Překladatel (čeština):   Jan Kantůrek
Počet stran:   616
ISBN českého překladu:   978-80-7197-386-7
Cena:   449 Kč
Cena:   16.79 EUR (na Slovensku)
Rok vydání (CZ):   16. říjen 2009
Vydal v češtině:   TALPRESS, spol. s r. o.
Ukázky


Anotace

Třetí dvojkniha příběhů z Úžasné Zeměplochy, vázaná v deskách s červeným potahem a zlatotiskem. Uvnitř najdete ilustrace Paula Kidbyho, polovinu z nich zcela nových, nikde dosud nepublikovaných.

Magický prazdroj: Zrodil se mág tak mocný, že proti němu jsou ostatní mágové jen varietní hudlaři, a sama jeho existence přivede Zeměplochu na pokraj panmagické války. Jediný, kdo mu stojí v cestě, je Mrakoplaš, nedostudovaný kouzelník, jenž chce zachánit svět, nebo alespoň tu část, na které se sám právě nachází. K zeměplošským hrdinům, které už známe se připojí další: Conina - barbarská kadeřnice, Nijel - ničitel (jehož matička stále dohlíží na to, aby nosil vlněné spodní prádlo), a pravděpodobně první městský džin, který podniká v mosazných lampách, kde by rád objevil prostor pro vlastní růst.

Soudné sestry: Na Zeměploše, která je placatá a putuje vesmírem na zádech obrovské želvy, se najednou dějí nepředstavitelné věci, neboť do královské politiky se zamíchaly tři místopřísežné čarodějky - Bábi Zlopočasná (ta z Čaroprávnosti) a její dvě kolegyně z magického sdružení. Bojují totiž o to, aby na trůn dosedl ten správný král... << Zpět