Domů

Malí bohové, Dámy a pánové

Malí bohové, Dámy a pánové

Anglický název:   Small Gods, Lords and Ladies
Český název:   Malí bohové, Dámy a pánové
Autor:   Terry Pratchett
Autor obálky:   Josh Kirby
Ilustrace:   Paul Kidby
Překladatel (čeština):   Jan Kantůrek
Počet stran:   686
ISBN českého překladu:   978-80-7197-435-2
Cena:   424 Kč
Rok vydání (CZ):   31. srpen 2011
Vydal v češtině:   Talpress
Ukázky


Anotace

Již sedmá dvojkniha Terryho Pratchetta z cyklu Úžasná Zeměplocha s ilustracemi Paula Kidbyho.

Malí bohové: Bruta je vyvolený. Jeho Bůh k němu promluvil, i když se momentálně nacházel ve vtělení želvy. Bruta je prostý mladík. Neumí číst. Neumí psát. Umí vypěstovat skvělé melouny. Jeho potřeby jsou velmi skrovné. Chce svrhnout mocnou a zkorumpovanou církev. Chce zabránit strašlivé náboženské válce. Chce zabránit bezpráví páchanému na filozofovi, který se odvážil tvrdit, že proti všem církevním dogmatům Zeměplocha skutečně putuje vesmítem na hřbetě obrovské želvy. Nejvíc by si však Bruta přál, aby si jeho Bůh místo něho vyvolil někoho jiného. Rozhodně se tedy v třináctém díle Zeměplochy máte opět na co těšit.

Dámy a pánové: Den letního slunovratu v Lancre. Bude horká noc svatojánská. Kola v obilí i v jiných hospodářských porostech se množí jako houby po dešti. Objevují se dokonce i v květináčku s řeřichou, kterou své Stařence vypěstoval čtyřletý Žuchlík Ogg. A Magráta Česneková, čarodějka, se má ráno vdávat... hosté na královskou svatbu se už sjíždějí a od Ankh-Morporku se blíží dostavník, v němž jede pozvaná delegace mágů. Co bylo dál, se dozvíte v již čtrnáctém díle Úžasné Zeměplochy.


Další podobné knihy

Čaroprávnost Soudné sestry Čarodějky na cestách Dámy a pánové Maškaráda Carpe Jugulum Folklor Zeměplochy Čaroprávnost, Mort Sekáč, Čarodějky na cestách


 << Zpět