Domů

A Blink of the Screen: Collected Short Fiction

A Blink of the Screen: Collected Short Fiction

Anglický název:   A Blink of the Screen: Collected Short Fiction
Autor:   Terry Pratchett
Počet stran:   320
ISBN orginálu:   978-0385618984
Rok vydání (UK):   11. říjen 2012
Vydal v originále:   Doubleday
Ukázky


Anotace

Během čtyř desítek let, které uběhly od chvíle, kdy vydal svoji první knihu, se Terry Pratchett stal jedním z nejprodávanějších autorů na světě a také jedním z nejoblíbenějších. V této knize jsou poprvé všechny jeho povídky a jiné krátké příběhy sebrány do jednoho svazku. A Blink of the Screen mapuje Pratchettovu dlouhou spisovatelskou kariéru: od jeho školních dní, přes jeho první novinářskou práci v Bucks Free Press, až k jeho prvnímu románu Kobercové a dále k mimořádně úspěšné sérii o Zeměploše.
V této sbírce se objevují postavy známé i neznámé, opuštěné světy a jiné, které se stále rozvíjejí, dočkáme se zde dobrodružství, kuřat, smrti, disca a několika znepokojivých názorů o Vánocích, a to všechno bude protkáno jeho neopakovatelným druhem humoru.
Předmluvu napsal spisovatel A. S. Byatt, vítěz Man Bookerovy ceny. Kniha obsahuje ilustrace Joshe Kirbyho a samotného Terryho Pratchetta.Poznámky

Povídková sbírka Terryho Pratchetta. Většina těchto povídek je k dispozici již v českém vydání povídkové sbírky Divadlo krutosti.


 << Zpět