Domů

Zeměplocha - Novinky 2021

únor

10. 02. 2021 - The Watch: Nowhere in the Multiverse Kategorie:

Jak bylo předestřeno na konci minulého dílu, setkáme se s tou nejhorší verzí Elánia v celém vesmíru. Auditoři překvapivě našli ještě horší verzi, než je ten náš a prohodili je.

Náš Elánius se tak ocitne v Pakrácké věznici, kde hlavního bachaře dělá Karotka a spluvězně Bahno Tichokrad. Ředitelkou věznice je Sybila. Kapitána Hlídky tu pak dělá Karcer, který si s místní verzí Elánia zcela prohodil role. Místní Elánius je tedy ten, kdo se pokusil zabít příslušníka Hlídky a už 20 let si za to odpykává trest ve vězení. Elánius se pak s Bahnem pokusí o útěk, kdy Elánius vezme Sybilu jako rukojmí. Nakonec však odloží svou zbraň (nůžky), protože nedokáže Sybilu ohrožovat, i když je to její jiná verze. V tu chvíli se pak Elániové zase prohodí zpátky.

Druhý Elánius je v naší verzi zeměplošského světa opět bez problémů zverbován Karcerem, kterému stačí říct, že je přece jeho kámoš. Elánius nejprve naláká zbytek Hlídky do zdejší verze opuštěného vězení Pakráce, kde je zavře. Angua sice pozná, že je na něm něco divného, ale až po zavření si uvědomí, že to není jejich Elánius. Pak se druhý Elánius s Karcerem a Zavonělkou vydají do sídla Berankinů, kde má Elánius zabít Sybilu. Sybila po polibku zjistí, že to není její Elánius (nevybavuji si, že by se tihle dva předtím někdy líbali, ale je to možné), přesto sebevědomě prohlásí, že ji nedokáže zabít. Druhý Elánius to skutečně nedokáže, jen jí přiloží nůž k hrudi. V tu chvíli se obě verze Elániů vrátí do své verze vesmíru.

Za celou dobu se nestane nic zajímavého, nuda střídá nudu. Jediná důležitá věc je ta, že Zavonělka získá královskou krev, kterou potřebuje k ovládnutí draka, z Elániova služebního odznaku. Tento odznak kdysi zakrvácel poslední ankh-morporský král Veltrick, když byl zavražděn, a doteď se na něm udržela jeho krev.

I tenhle díl nás obohatí hudební vložkou, kdy Smrť použije velké přesýpací hodiny jako teremin. Tento hudební nástroj pak doprovází jeho zpěv podobný hlasu Davida Bowieho. Kdyby ta píseň měla nějaký zajímavější text, byla by mým jediným kandidátem na píseň, která za něco stála. Takhle se jen dala poslouchat.

A my se můžeme těšit ne velké závěrečné finále s velkým drakem a malým bahením dráčkem Goodboyem. Bude ponechán alespoň tenhle tradiční závěr Stráží! Stráží!, nebo si scénáristé zase vymyslí nějaká nápad, jak to změnit oproti originálu?

Hodnocení 4/10

by Hadati

STARŠÍ NOVINKY >>>