Domů

Zeměplocha - Novinky 2017

říjen

10. 10. 2017 - Všefandomová maškaráda 2017 Kategorie: Akce

Přijdou takhle Harry Potter, Bábi Zlopočasná a Doctor Who na bál… Ne, to není vtip, ale jedna z nejočekávanějších událostí české fantastiky tohoto roku. Už 10. listopadu se sejdou příznivci největších fantasy a sci-fi sérií na tradiční Všefandomové maškarádě, aby společně podpořili výzkum Alzheimerovy nemoci.

Milujete Zeměplochu, Star Trek, Harryho Pottera, Doctora Who nebo My Little Pony? Považujete se za fanouška sci-fi a fantasy? A nebo prostě jen chcete udělat něco dobrého pro ty, kdo to skutečně potřebují?

Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, pak si Všefandomovou maškarádu rozhodně nenechte ujít. Koná se 10. listopadu od 19 hodin v Kulturním domě Barikádníků (Saratovská 20, Praha 10) - a budou se na ní dít věci.

Na akci zahrají Party Leaders, pořadatelé si pro návštěvníky ale připravili i řadu soutěží, taneční vystoupení na motivy známých filmů, knih a seriálů a populární tombolu. Výtěžek ze vstupného a tomboly tradičně podpoří výzkum Alzheimerovy nemoci v AD centru při Národním ústavu duševního zdraví.

„Pokud přijdete v kostýmu inspirovaném nějakou fantasy nebo sci-fi sérií, budeme rádi, ale povinné to rozhodně není,” říká s úsměvem Věra Liptáková z Klubu Terryho Pratchetta. Právě ten společně s CZ Kontinuum Star Trek fan klubem akci pořádá. A dodává: „Čím víc lidí přijde, tím víc dobra napácháme!”

V průběhu večera mimo jiné vystoupí zástupce AD centra, který povypráví, jak naložili s výtěžkem loňského bálu, za co plánují utratil letošní dar a jak si současná věda stojí na alzheimerovském poli.

Dary do tomboly věnují: Klub Terryho Pratchetta, CZ Kontinuum Star Trek fan klub, Geekárna, Made in Titan. Hlavním sponzorem této benefiční akce je nakladatelství Talpress.

Vstupenky si můžete objednat na e-mailu vehali@discworld.cz.

Facebooková událost

07. 10. 2017 - Film Dobrá znamení Kategorie: Film

Fanoušci Terryho Pratchetta se konečně dočkali nejen potvrzení, že Dobrá znamení se natáčí, ale dokonce i důkazu ve formě fotografií.

Známé už je i širší obsazení rolí, než jen hlavních postav Azirafala a Crowleyho, které si zahrají herci Michael Sheen a David Tennant. Anatému si zahraje Adrija Arjona nejvíce známá jako Dorotka z Emerald City (drsná verze Čaroděje ze země Oz). Ostatní herci (viz IMDB) nejsou pro české diváky moc známí, ale nejsou bez zkušeností, a zejména pekelníci Ligur a Hastur budou mít představitele přímo zrozené pro ďábelské pochechtávání.

06. 10. 2017 - 282. Pozdravy od mumie Kategorie: Stripy

září

29. 09. 2017 - 281. Víla zubnička po trollsku Kategorie: Stripy

22. 09. 2017 - 280. Mumifikace Kategorie: Stripy

15. 09. 2017 - 279. Přednosti mumie Kategorie: Stripy

08. 09. 2017 - 278. Mumie Kategorie: Stripy

07. 09. 2017 - Poslední hrdina v prodeji Kategorie: Knihy

Nakladatelství Talpress oznámilo, že Poslední hrdina je již v prodeji. Můžete si jej zakoupit v e-shopu Talpressu nebo v jeho kamenném obchodě v Řeznické ulici v Praze, případně v knihkupectví Beta Dobrovský.

04. 09. 2017 - Dostisk Posledního hrdiny Kategorie: Knihy

Podle sdělení nakladatelství Talpress se v září 2017 čeští fanoušci Zeměplochy dočkají dotisku Posledního hrdiny - velkoformátového zeměplošského románu s bohatými barevnými ilustracemi od Paula Kidbyho. Konec tak bude marného shánění této knihy po bazarech, kde když jste na tuto knihu přece jen narazili, tak se prodávala za nekolikanásobek své původní prodejní ceny.

ISBN 978-80-7197-654-7, Velký paperback s klopami, doporuč. MC 499 Kč

V e-shopu nakladatelství Talpress si můžete tuto knihu předobjednat.

03. 09. 2017 - Nedokončené romány Terryho Pratchetta byly zničeny Kategorie:

Na žádost Terryho Pratchetta byly romány, které před svou smrtí nedokončil, zničeny parním válcem.

Spisovatel Neil Gaiman, který s Terrym Pratchettem napsal Dobrá znamení, prohlásil, že si Terry přál, aby se po jeho smrti vzalo vše, na čem pracoval, společně s jeho počítači, to vše se dalo doprostřed silnice a přes to všechno se přejelo parním válcem.

Rob Wilkins, bývalý asistent Terryho Pratchetta a současný výkonný producent společnosti Narrativia, která má na starosti autorská práva Terryho Pratchetta, toto jeho přání splnil tím, že k tomu použil starobylý parní válec Lord Jericho, kterým přejel přes hard disk obsahující nedokončenou práci Terryho Pratchetta.


Na první fotografii nepoškozený hard disk, na druhé již po přejetí parním václem, na třetí Rob Wilkins a parní válec Lord Jericho.

STARŠÍ NOVINKY >>>